رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

لزوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در جهت بهبود فضای کسب و کار استان


19 مهر, 1396 - 13:35 -- اداره کل روابط ...
استاندار قزوین تاکید کرد:

لزوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در جهت بهبود فضای کسب و کار استان

استاندار قزوین بر ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و به کارگیری سرمایه فکری و فنی این بخش در جهت بهبود فضای کسب و کار استان تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی"  در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان قزوین بیان داشت:بخش خصوصی به منظور شناسایی و معرفی مسایل و مشکلات بخش های مختلف اقتصادی باید به مدیران مشاور های لازم را ارائه دهد.
 وی افزود:یکی از ضعف های مدیران ما این است که فکر می کنیم همه چیز را می دانیم در حالی که اتفاقا افرادی که در میدان و صحنه حاضرند بیش از ما به مسایل مختلف اشراف دارند و به تجربه و نظر کارشناسی آنها نیازمندیم.
وی، بخش خصوصی و اتاق بازرگانی را یکی از گروه های موثر برای ارائه نظرهای کارشناسی به مدیران دانست و گفت: سرمایه فکری و فنی بخش خصوصی بیش از سرمایه مالی آن ارزش دارد بنابراین مدیران باید از این ظرفیت نهفته به خوبی استفاده کنند.
زاهدی، شناسایی و تحلیل مشکلات واحدهای تولیدی موجود و ارایه راهکار برای آنها، دادن مشورت به مدیران،ارائه خدمات آموزشی به فعالان اقتصادی و خدمات دهی اطلاعاتی در زمینه بازار کار و وضعیت صنعت را از جمله مواردی اعلام کرد که اتاق بازرگانی به عنوان مهم ترین تشکل بخش خصوصی می تواند در آنها به ایفای نقش بپردازد.
ارائه آمار و اطلاعات اقتصادی استان، بررسی مشکل گسترش فضای کسب و کار شرکت مهرگستران سیمرغ زیاران، پیگیری مشکلات فعالان حوزه ساختمان و عمران با سازمان تامین اجتماعی و طرح مشکلات اتحادیه و تعاونی مرغداران گوشتی و تخم گذار استان چهار دستورکار سی و ششمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی بود.