رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت توجه هرچه بیشتر به مشکلات درمانی بیماران خاص


20 مهر, 1396 - 20:49 -- خبر
بیدخام تاکید کرد :

ضرورت توجه هرچه بیشتر به مشکلات درمانی بیماران خاص

جهت بررسی و رفع مسائل و مشکلات بیماران خاص « کمیته بیماری های خاص استان » به ریاست مدیر کل دفتر امور اجتماعی در سالن جلسات معاونت سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی برگزار گردید .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در ابتدای این نشست با اشاره به اینکه : هدف از برگزاری این جلسه بررسی وضعیت بیماران خاص ، امدادرسانی به خانواده ها ی بیماران ،  تصمیم گیری  برای تامین هزینه‌ها  و کاهش مشکلات بیماران خاص است خاطرنشان کرد: بیماران خاص در تامین هزینه های درمان ، اشتغال  مشکلات فراوانی دارند که باید با جدیت مورد توجه و پیگیریهای ویژه قرار گیرد.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با اشاره به ضرورت کمک به بیماران خاص توسط مسئولین و اهتمام ویژه ادارات و دستگاه های ذیربط اظهار داشت : اولویت در دریافت خدمات درمانی در تمام بیماری ها باید با بیماران خاص باشد. زیرا بیماران خاص به خاطر شرایط ویژه ای که دارند با مشکلات عدیده ای مواجه هستند که  باید در خدمات رسانی و اولویت بندی ها مد نظر قرار گیرند.

وی با تاکید بر اینکه  سازمانهای مردم نهاد بازوی توانمند دولت و همگام و موافق برنامه های آن هستند گفت : سمنهای خیریه تا کنون در بخش های مختلفی ورود پیدا کرده و گام های موثری را برداشته اند که نیاز است با توجه به مشکلات این بیماران، خیرین وارد شده و بیماران را یاری دهند.

بیدخام افزود : ارتقاء خدمات رسانی و بهبود وضعیت تمام بیماران مستلزم داشتن بانک اطلاعاتی دقیق ، کامل و جامع  از آمار و وضعیت بیماران و گزارش وضعیت اقدامات و امکانات موجود می باشد که به منظور پیشگیری از موازی کاری بهتر است که این بانک با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی ، سایر دستگاههای اجرایی و سمنهای ذیربط ایجاد شود  تا از این طریق بتوان خدمات شایسته ای به این بیماران ارائه نمود. 

وی جزیره ای کار کردن و عدم توازن در انجام کارها را مانع دستیابی به هدف مشخص دانست و خاطر نشان کرد: برای ارائه خدمات بهتر به این بیماران و دستیابی به نتیجه مشخص نیاز به انسجام و وحدت رویه در امر خدمت رسانی داریم که با این کار نارضایتی بیماران از مراکز نیز کاهش می‌یابد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی با اشاره به  فرمایش مقام معظم رهبری که می بایست مسئولان و متولیان، بحث سلامت، زمینه و شرایط را به گونه ای  فراهم آورند که خانواده ی بیماران خاص هیچ مشکلی جز نگهداری از بیمار نداشته و رویه عادی زندگی آنان مختل نشود خاطر نشان کرد : جهت تقویت بنیه مالی بیماران خاص مقرر گردید با هماهنگی دفتر امور اقتصادی استانداری از طریق بانک ها به این بیماران تسهیلات کم بهره پرداخت گردد . 

در ادامه  جلسه نمایندگان دستگاههای ذیربط ضمن ارائه گزارشی از نحوه خدمات رسانی در حوزه بیماران خاص مشکلات موجود را طرح و پیشنهادهای خود را ارائه نمودند .

در پایان به جهت اهمیت  موضوع  و تشریک مساعی در خصوص استفاده از ظرفیت سمنهای خیریه در حوزه بیماران خاص  مقرر گردید  جلسه ای با مشارکت سمنها برگزار گردد .