رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تقویت دفتر وزارت امور خارجه در قزوین یک ضرورت است


21 دى, 1396 - 12:26 -- اداره کل روابط ...
استاندار دردیدار با مدیر کل ابنیه و اموال وزارت امور خارجه:

تقویت دفتر وزارت امور خارجه در قزوین یک ضرورت است

23 دفتر استانی در کشور فعالیت می کنند
استاندار قزوین برضرورت تقویت دفتر وزارت امور خارجه در قزوین با توجه به موقعیت استان،تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی" پیش از ظهر امروز پنجشنبه، در دیدار با  مدیرکل امور ابنیه و اموال وزارت امور خارجه  گفت: قزوین از جمله استان هایی است که هم رفت و آمد اتباع خارجی در آن زیاد است و هم افراد مختلفی در آن اقامت دارند که با خارج از کشور در ارتباط بوده و نیازمند دریافت خدمات کنسولی هستند.
استاندار قزوین با بیان اینکه پس از برجام نیز رفت و آمد هیات های خارجی به قزوین افزایش یافته است،ادامه داد: هم اکنون سرمایه گزاران غیرایرانی زیادی در قزوین واحد تولیدی دارند و از این رو فعالیت دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در چنین استان هایی از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی افزود: ساختمان فعلی دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قزوین متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و هم اکنون در کمیسیون لوایح در حال تصمیم گیری است تا به میراث فرهنگی واگذار شود.
زاهدی اضافه کرد: در صورت تصویب واگذاری این مکان به میراث فرهنگی می توان بر اساس قانون از ساختمان های بلااستفاده ادارات، مکانی دیگری را به دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه اختصاص داد.
مدیرکل امور ابنیه و اموال وزارت امور خارجه  نیز در این دیدار گفت: برخی از این دفاتر در استان هایی چون خراسان رضوی و آذربایجان شرقی متعلق به خود وزارت امور خارجه است و سایر نیز از اماکن دولتی سایر دستگاه ها می باشند.
اکبر امینیان اضافه کرد: در بقیه دفاتر که ساختمان آنها در تملک ما نیست باید با همکاری استان ها مکان مناسبی جهت فعالیت های آنها اختصاص یاید.
وی افزود: ساختمان دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قزوین قدیمی است و استانداردهای لازم را برای فعالیت این دفتر ندارد و باید مکان جایگزینی را برای آن درنظر گرفت.
امینیان ادامه داد: در صورت واگذاری این ساختمان به میراث فرهنگی تکلیف فعالیت این دفتر مشخص نیست و باید برای آن تدبیری اندیشیده شود.
دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه قزوین در 17مردادماه سال 92 افتتاح شد.
این دفتر که در خانه تاریخی سردار مفخم از بناهای دوران قاجار راه اندازی شده قبلا به صورت خانه، دادگستری، مدرسه و خانه فرهنگ مورد استفاده قرار می گرفته است.