رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تنها راهکار مدیریت منابع آبی،توسعه کشت گلخانه ای است


21 دى, 1396 - 15:54 -- اداره کل روابط عمومی
استاندار قزوین:

تنها راهکار مدیریت منابع آبی،توسعه کشت گلخانه ای است

استاندار قزوین در دیدار رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی کشور گفت:تنها راهکار مدیریت منابع آبی،توسعه کشت گلخانه ای است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در دیدار رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی کشور بیان داشت:
باید در آینده به سمت کشاورزی بدون آب یعنی کشاورزی ای با کمترین میزان مصرف آب حرکت کنیم چون راهکار و چاره ای غیر از این وجود ندارد.
وی افزود: تنها راهکار استفاده بهینه و مطلوب از منابع آبی و مدیریت صحیح این عنصر حیاتی در بخش کشاورزی ،توسعه و گسترش کشت های گلخانه ای است.
استاندار قزوین گفت: پرداختن به کشاورزی سنتی امروز نه به نفع  دولت اسن و نه به نفع کشاورزان. لذا باید به سمت ارتقای بهره وری،کیفیت محصولات و افزایش راندمان و تولید در مقیاس سطح باید حرکت کنیم.
زاهدی خاطرنشان کرد: اراضی دولتی متعلق به مردم است که در راستای حمایت از تولید باید به آنها واگذار شود و دولت صرفا" وظیفه نظارت بر آنها را داشته باشد تا در جهت منافع ملی و استقلال کشور به کار گرفته شود.
در این جلسه علی اشرف منصوری رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی کشور در سخنانی گفت: به دلیل کمبود منابع آبی و خشکسالی ها، توسعه گلخانه ها از مهم ترین نیازهای بخش کشاورزی در کشور و استان قزوین به شمار می رود.
وی افزود: راندمان آب در فضای گلخانه ای نسبت به فضای باز بسیار بیشتر می باشد و منطقی است تا برای صرفه جویی در مصرف و افزایش تولید محصولات، کشاورزی خود را به سمت فضاهای بسته پیش ببریم.
منصوری همچنین گفت: فراهم کردن بستر لازم برای فعالیت سرمایه گذاران در حوزه کشت گلخانه ای از رویکردهای اساسی ما به شمار می رود.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: قزوین بستر مناسبی برای توسعه کشاورزی گلخانه ای دارد که مسئولان این استان باید از این ظرفیت استفاده کنند.
منصوری با تاکید بر تلاش برای جذب سرمایه گذاران برای ایجاد مجتمع های گلخانه ای، اظهار کرد: شرکت شهرک های کشاورزی کشور آمادگی لازم را برای کمک به تکمیل و توسعه شهرک گلخانه ای در استان قزوین را دارد.