رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت استفاده از ظرفیت سمن ها در پیشگیری از اعتیاد


22 اسفند, 1396 - 13:50 -- اداره کل روابط ...
استاندار قزوین تاکید کرد:

ضرورت استفاده از ظرفیت سمن ها در پیشگیری از اعتیاد

استاندار قزوین گفت: استفاده از سمن های موفق در پشیگیری از اعتیاد و درمان روحی و روانی معتادان در استان با جدیت دنبال شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی"    در این جلسه گفت: با بررسی کارهای انجام شده باید بتوانیم تجربه سالهای گذشته را بکار گیریم و با کمترین نقص برنامه های سال آینده را عملیاتی کنیم.

وی بیان کرد: با ارزیابی عملکرد خود در شهرستانها از فرمانداران انتظار داریم در موضوع پیشگیری از اعتیاد جدی باشند و در جلسات شورای مبارزه با مواد مخدر مشارکت بیشتری داشته باشند.

استاندار قزوین تصریح کرد: استفاده از سمن ها در حوزه پیشگیری بسیار ضروری است و با داشتن تشکل های غیردولتی توانمند می توانیم به اهداف خود دست یابیم.

زاهدی گفت: برای مقابله با اعتیاد باید پیشگیری را جدی بگیریم و دستگاههای فرهنگی، تبلیغی، رسانه ها، بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی با تعامل و همکاری یکدیگر با اطلاع رسانی مناسب زمینه کاهش آمار معتادان در جامعه را فراهم کنند.

وی اظهارداشت: بازتوانی جسمی و روحی معتادان لازم است از سوی تشکلهای مردمی و نیز دستگاههای متولی جدی گرفته شود و فعالیتهای «کنگره ۶۰ » به عنوان یک تشکل غیر دولتی موفق می تواند با حمایت ما بیشتر شود.

استاندار اضافه کرد: یک معتاد هم از نظر روحی و روانی و هم جسمی دچار آسیب می شود و در چرخه بازتوانی این ابعاد باید جدی گرفته شود.

زاهدی بیان کرد: اگر نتوانیم نگاه معتاد به فضای قبلی را اصلاح کنیم فعالیتهای ما نتیجه نمی دهد و گرایش به بازگشت به شرایط قبلی در همه معتادان قوی است و مشکل ساز می شود.

استاندار قزوین با اشاره به اهمیت ساماندهی معتادان متجاهر در ایام نوروز اظهارداشت: در سالهای گذشته که این افراد جمع آوری شده اند شاهد کاهش سرقت و تخلف در استان بوده ایم و در نوروز امسال هم لازم است نسبت به ساماندهی معتادان استان که چهره شهر را نازیبا کرده اقدام شود.

زاهدی گفت: شهرداری ها در راستای فعالیتهای اجتماعی خود لازم است مشارکت و همکاری خود با شورای مبارزه با مواد مخدر را ادامه دهند و بدانند اگر این موضوع حل نشود باید هزینه های دیگری را متحمل شوند.