رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

خدمت رسانی به خانواده های شهدا باید توام با احترام باشد


22 اسفند, 1396 - 14:42 -- اداره کل روابط عمومی
معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین:

خدمت رسانی به خانواده های شهدا باید توام با احترام باشد

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین در دیدار با مدیرکل و کارکنان بنیاد شهید و ایثارگران افزود: خدمت رسانی به خانواده های شهدا باید توام با حفظ عزت و احترام باشد

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

همزمان با 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا، علیرضا آشناگر، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین و با غلامرضا حقایق‌پور، مدیرکل و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین دیدار کردند.
در این دیدار، آشناگر با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و روز بزرگداشت شهدا گفت: امروز به دلیل اینکه مزین به نام شهداست روز خوبی است و این روز را خدمت همه‌ی کارکنان بنیاد تبریک می‌گویم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین افزود: کار کردن در بنیاد شهید و امور ایثارگران بسیار سخت است ولی در عین حال هم لذت‌بخش می‌باشد زیرا کارکنان به قشری خدمت می‌کنند که یادگاران شهدا هستند.
این مسوول گفت: برخی از سازمان‌ها که وظیفه‌ی خدمت‌رسانی دارند جنس خدمت آنها نسبت به دیگر دستگاه‌های اجرایی متفاوت است که بنیاد شهید و امور ایثارگران از جمله این نهادهاست.
وی با اشاره به اینکه برخی از روزها طی سال از جمله 22 بهمن مبارک است زیرا موجب عزت و همدلی مردم می‌باشد، گفت: روز بزرگداشت شهدا نیز از جمله این روزهاست که یادآور حماسه‌آفرینی‌های شهداست و باید گرامی داشته شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین افزود: همچنین جامعه هدف بنیاد قشر خاصی هستند زیرا عزیزان خود را تقدیم نظام کردند به همین دلیل خدمت‌رسانی به آنها باید توام با احترام باشد.
آشناگر افزود: کارکنان بنیاد باید قدر کار خود را بدانند زیرا در مکانی خدمت‌رسانی می‌کنند که علاوه بر اینکه وظیفه اداری انجام می‌دهند، از اجر معنوی برخوردار می‌شوند.
این مسوول با اشاره به اینکه خانواده‌های شهدا و ایثارگران توقع خاصی ندارند، گفت: تنها خاصه‌ی آنها این است که مورد توجه قرار گیرند و مسوولان و مردم به یادشان باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین افزود: مهمترین وظیفه‌ی همه‌ی مسوولان این است که به خانواده‌های شهدا و ایثارگران توجه ویژه کنند و در جهت رفع مشکلات آنها اقدامات لازم را انجام دهند.
وی به مرکز مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران اشاره کرد و گفت: باید مشاوران این مرکز همراه خانواده‌های شهدا و ایثارگران باشند تا با ارایه‌ی خدمات مشاوره، مشکلی برای این قشر معظم جامعه به وجود نیاید.
آشناگر با بیان اینکه به امور فرزندان شهدا از جمله علمی و آموزشی رسیدگی کنید، افزود: همانگونه که پدران شهید در ماندگاری انقلاب اسلامی تاثیرگذار بودند فرزندان آنها نیز می‌توانند موثر باشند، به همین دلیل مسوولان از آنها حمایت کنند.
این مسوول گفت: مسوولان بنیاد شهید و امور ایثارگران باید تلاش کنند خدمات خود را به صورت الکترونیکی و آنلاین به خانواده‌های شهدا و ایثارگران ارایه دهند زیرا هر چقدر مراجعه‌ی حضوری آنها به بنیاد کاهش یابد، عزتمندی آنها افزایش می‌یابد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین در پایان از همه‌ی زحمات مدیرکل و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران قدردانی کرد.
در ادامه، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین ضمن گرامیداشت روز بزرگداشت شهدا، عملکرد یک ساله بنیاد را تشریح کرد.