رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ایجاد مرکز نگهداری معتادان متجاهر ضروری است


18 دى, 1398 - 10:58 -- روابط عمومی2
معاون سیاسی استاندار قزوین:

ایجاد مرکز نگهداری معتادان متجاهر ضروری است

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین گفت: جمع آوری معتادان متجاهر و راه اندازی کمپ ویژه نگهداری آنها در استان قزوین در اولویت قرار دارد

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین صبح روز چهارشنبه به ریاست معاونت سیاسی امنیتی استانداری قزوین در استانداری تشکیل شد.

منوچهر حبیبی در این جلسه با گرامیداشت یاد شهید سلیمانی اظهار داشت: سلیمانی در حیات خود در تأمین امنیت کشور و منطقه تأثیرگذار بود و شهادتش نیز به وحدت و انسجام ملی کمک کرده است.

وی بیان کرد: مراسم تشییع باشکوه شهید نشان داد راه سردار سلیمانی با قدرت ادامه خواهد یافت و این چراغ روشنگری هرگز خاموش نخواهد شد.

حبیبی حمله غرور آفرین سپاه به پایگاه‌های آمریکا را تبریک گفت و یادآور شد: این پاسخ هشداری برای استکباراست تا از خوی تجاوزگری دست بردارد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین تصریح کرد: ساخت مرکز نگهداری معتادان متجاهر برای بهبود آنها از نیازهای اساسی استان است که با کمک همه دستگاه‌ها بویژه سپاه و بسیج باید برای آن اقدام شود.

وی اضافه کرد: به دلیل نزدیکی به تهران و استان البرز ایجاد یک مرکز نگهداری معتادان ضروری است لذا باید اجرای طرح ماده ۱۶ از سوی سپاه و بسیج پیگیری شود و ما آمادگی داریم آن را راه اندازی کنیم البته این کار شرایط و ضوابطی دارد که بایستی مهیا شود.

حبیبی گفت: با تلاش نیروی انتظامی و دستگاه قضائی شاهد جمع آوری معتادان متجاهر هستیم که جای تشکر دارد و باید این وضعیت تداوم یابد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین اظهار داشت: اعتیاد پدیده پیچیده و بسیار مخرب و خطرناکی است که بی توجهی و غفلت به آن می‌تواند پیامدهای ناگواری داشته باشد به همین دلیل خانواده‌ها باید به صورت مستمر مراقب رفتار فرزندانشان باشند تا به دام اعتیاد نیفتند و این کنترل باید در مدارس و دانشگاه‌ها و محلات هم تشدید شود.

 

وی اضافه کرد: دستگاه‌های متولی بدانند گسترش اعتیاد برنامه دشمن است و اگر سهل انگاری کنیم دچار آسیب و هزینه‌های زیادی خواهیم شد.

حبیبی گفت: مبارزه با اعتیاد باید در دستور کار باشد و دستگاه قضائی هم به آن ورود کند تا با مشارکت همه عوامل بتوان به هدف رسید.

وی تصریح کرد: اعتیاد آثار و ابعاد ویران کننده‌ای دارد و یک مرگ تدریجی است که اگر مبارزه با آن را جدی نگیریم دچار چالش‌های جدی خواهیم شد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین ضرورت داشتن شهری با نشاط را در افزایش سلامت اجتماعی مؤثر دانست و گفت: باید کمک کنیم تا در شهر هیچ معتادی دیده نشود و جمع آوری آنها در دستور کار شهرداری‌ها و نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های متولی قرار گیرد.

وی افزود: از شهرداران بویژه در شهرهای بزرگ انتظار داریم همراهی کنند تا شهرها از وجود معتادان پاکسازی شود زیرا هر چقدر تعداد مناطق آسیب پذیر کمتر باشد برخورد با این پدیده راحت تر است.

حبیبی بیان کرد: اعتیاد ریشه بسیاری از آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی دیگر است و اگر بتوانیم با این پدیده مقابله کنیم بخش مهمی از چالش‌های دیگر جامعه کم خواهد شد