رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ایام نوروز بهترین فرصت برای معرفی قزوین به عنوان مقصد گردشگری است


21 دى, 1398 - 20:39 -- روابط عمومی2
معاون عمرانی استاندار قزوین:

ایام نوروز بهترین فرصت برای معرفی قزوین به عنوان مقصد گردشگری است

ظرفیت گردشگری روستایی مورد توجه باشد
معاون عمرانى استاندار اظهار داشت: ایام نوروز بهترین فرصت برای معرفی قزوین به عنوان مقصد گردشگری است اما برنامه‌های تبلیغاتی و اطلاع رسانی باید از همین روزها آغاز شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

جلسه ستاد خدمات سفر ویژه نوروز ۹۹ ظهر شنبه به ریاست معاون عمرانی در سالن باقرالعلوم ستاد مدیریت بحران استانداری قزوین تشکیل شد.

علی فرخزاد در این جلسه اظهار داشت: ایام نوروز بهترین فرصت برای معرفی قزوین به عنوان مقصد گردشگری است اما برنامه‌های تبلیغاتی و اطلاع رسانی باید از همین روزها آغاز شود.

وی بیان کرد: معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان در سایر استان‌ها می‌تواند به جلب گردشگر منجر شود و در این میان هماهنگی دستگاه‌های خدمات رسان و فرهنگی ضروری است.

معاون عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد: باید تبلیغ ظرفیت‌های گردشگری استان در طول سال انجام شود و فقط به یک مناسبت خاص مانند نوروز محدود نشود تا بتوانیم به اهداف از پیش تعیین شده دست یابیم

فرخزاد اظهار داشت: با تشکیل کمیته‌های ۱۴ گانه زمینه پذیرایی، اسکان، تأمین امنیت، بهداشت، غذا، درمان، پشتیبانی مسافران در ایام نوروز مهیا خواهد شد.

وی گفت: در سال گذشته در زمینه تبلیغ و معرفی ظرفیت‌های گردشگری خود موفق نبودیم و با آسیب شناسی گذشته باید بتوانیم امسال برنامه‌های بهتری را برای نوروز مردم پیش بینی و اجرا کنیم.

فرخزاد یادآور شد: در سرویس دهی به مسافران باید هدفمند حرکت کنیم و از همه امکانات بویژه آموزش و پرورش در اسکان بخوبی استفاده کنیم تا به نیازها پاسخ داده شود و در این میان با تشکیل کمیته‌های شهرستانی باید سیاست گذاری در مرکز استان را اجرا کنیم.

تجهیز نمازخانه‌ها در اولویت قرار گیرد

وی اظهار دشت: یکی دیگر از موضوعات مهم آماده سازی نمازخانه‌های بین راهی در مجتمع‌های پذیرایی، مراکز دیدنی و گردشگری است که این کار نیازمند همراهی همه دستگاه‌های اجرایی است.

معاون عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد: کانون‌های گردشگری سایر استان‌ها از دیگر ظرفیت‌های ارزشمندی است که می‌تواند مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم قزوین را به عنوان مقصد گردشگری معرفی کنیم.

ظرفیت گردشگری روستایی مورد توجه باشد

فرخزاد در ادامه تصریح کرد: در استان ۱۶ روستای نمونه گردشگری داریم که می‌تواند مورد توجه قرار گیرد تا از این ظرفیت برای جذب گردشگر داخلی و خارجی استفاده کنیم.