رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مشکلات و آسیب های اجتماعی ریشه یابی شود


22 دى, 1398 - 22:17 -- روابط عمومی2
استاندار قزوین تاکید کرد:

مشکلات و آسیب های اجتماعی ریشه یابی شود

دشمنان تجزیه ایران را هدف اصلی خود قرار داده‌اند
استاندار قزوین گفت:برای حل مشکلات و آسیب های اجتماعی باید آنها را به درستی ریشه یابی کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

استاندار قزوین گفت: خواسته دشمنان تنها ضربه زدن و از بین بردن نظام جمهوری اسلامی نیست بلکه آنان تجزیه ایران را هدف اصلی خود قرار داده‌اند.

هدایت الله جمالی پور در نشست ستاد ساماندهی جوانان قزوین با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد آشوب و تفرقه بین مردم ایران، افزود: امروز موقعیت بسیار حساسی داریم، شرایطی که هیچ وقت در تاریخ انقلاب با آن مواجه نبودیم به گونه ای که تمام ظرفیت های دشمنان برای زمین گیر کردن انقلاب بسیج شده و گاها برخی رفتارهای دشمن غیرقابل رصد است.

وی اظهار داشت: امروز دشمن همه توان خود را به کار گرفته است تا به جامعه ما یاس و ناامیدی تزریق کند.

استاندار قزوین با بیان اینکه دشمن تلاش دارد تا جوانان ما را به سمت و سویی پیش ببرد که بتواند با سوء استفاده از آنها به اهداف شوم و پلید خود دست یابد،اظهار داشت: در این خصوص باید بسیار هوشیار بود.
جمالی پور ادامه داد: حمله سپاه در انتقام خون سردار شهید قاسم سلیمانی تسکین بخش درد مردم بود اما متاسفانه سقوط هواپیمای اوکراینی در جریان خطای انسانی فضای جامعه را مخدوش کرد.

استاندار قزوین با بیان اینکه دشمنان جوانان ما را نشانه گرفته اند،افزود: دشمن در این خصوص سرمایه گذاری هنگفتی انجام داده و با شیوع مواد مخدر و ابتذال فرهنگی تلاش دارد تا هویت این قشر را نشانه بگیرد.

جمالی پور اظهار داشت: حوادث دی ماه امسال نشان داد که دشمن تلاش دارد تا قشر جوان را در تقابل با نظام قرار داده و کشور را به آشوب بکشاند.

وی اضافه کرد: نکته مهم این است امروز باید با سازوکارهای تازه تری وارد میدان عمل شویم چرا که دشمن به دنبال برنامه ریزی برای بی اثر کردن اقدامات جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف است و از ابزارهای غیرانسانی نیز در این مسیر بهره مند شده است.

استاندار قزوین از جوانان به عنوان سرمایه های گران سنگ میهن اسلامی یاد کرد که باید از ظرفیت آنها برای رشد و توسعه کشور بهره گرفت و افزود: امروز دنیا به این نتیجه رسانده که ۲ عنصر سرمایه اجتماعی و انسانی می تواند جامعه را به مسیر درست برساند.

وی با بیان اینکه ما مسوولان وظیفه داریم تا این موضوع را که بیگانگان دلسوز ما نیستند را برای جوانان گوشزد کنیم،تاکید کرد: امروز سرمایه های اجتماعی و انسانی هردو با استفاده از ابزارهای بی اعتمادی و ناامیدی و اختلافات و تفرقه که از سوی دشمن هدایت می شود، در معرض خطر و تهدید قرار دارد.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: امروز وظیفه ما شناخت ابزارهای دشمن و استفاده از عناصر وحدت زا و اعتماد ساز در جامعه است که تقویت باورها و ارزش های دینی نیز در همین مسیر قرار دارد.

جمالی پور تصریح کرد: امیدبخشی و اعتمادسازی و ایجاد فضایی با نشاط متناسب با ارزش ها در جامعه یک ضرورت جدی است که باید به دنبال آن باشیم.

استاندار قزوین در ادامه با بیان اینکه برای حل مشکلات و آسیب های اجتماعی باید آنها را به درستی ریشه یابی کنیم،افزود: نشست های ستاد ساماندهی جوانان نباید صرفا به گزارش دهی دستگاه ها ختم شود بلکه خروجی آنها باید تدبیر و چاره اندیشی برای حل بهتر مشکلات مربوط به قشر جوان باشد.