رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مجوز مجتمعات گردشگری فاقد فعالیت باطل می شود


23 دى, 1398 - 09:28 -- omrani
معاون عمرانی استاندار:

مجوز مجتمعات گردشگری فاقد فعالیت باطل می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: مجوز آن دسته از مجتمع‌های خدمات رفاهی بین راهی که در سطح استان قزوین صادر شده اما فعالیت اجرایی ندارند، تا پایان سال باطل می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 

علی فرخزاد  در حاشیه عملیات کلنگ زنی ۲ مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در آزادراه قزوین - رشت که با حضور استاندار برگزار شد، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با باطل شدن مجوز مجتمع‌های خدمات رفاهی بین راهی غیرفعال، سرمایه‌گذاران داوطلبی که تمایل به سرمایه‌گذاری در این حوزه را دارند جایگزین خواهند شد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه براساس مصوبه وزارت راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به ازای هر ۲۰ کیلومتر یک واحد مجتمع خدمات رفاهی می‌تواند مورد احداث قرار گیرد، بدون شک توسعه این مجموعه‌ها در کاهش سوانح جاده ای، خدمات رسانی به مسافران و توسعه گردشگری بسیار حایز اهمیت است.

این مسوول عمرانی ادامه داد: مجتمع‌های خدمات رفاهی بین‌راهی همچنین می‌توانند با کمترین هزینه زمینه اشتغالزایی بسیار مناسبی را در سطح استان فراهم آورند و به همین لحاظ سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی در این حوزه مورد توجه برنامه‌ریزان استان قرار دارد.

عملیات کلنگ زنی مجتمع‌ خدمات رفاهی بین راهی آتلانتیس در کیلومتر ۲ لاین شمالی آزادراه قزوین رشت در ۳۲ هزار متر مربع مساحت و ۶۸۰۰ متر مربع زیربنا و با ۳۷۰ میلیارد ریال اعتبار مورد احداث قرار می‌گیرد.

مجتمع خدمات رفاهی بین راهی پالادیوم نیز با ۳۲ هزار و ۴۰۰ متر مساحت و ۶۶۱۰ متر مربع زیربنا، با اعتباری بالغ بر ۳۹۰ میلیارد ریال و زمینه اشتغالزایی ۱۲۰ نفر در لاین جنوبی کیلومتر ۲۷ این آزادراه توسط بخش خصوصی مورد احداث قرار خواهد گرفت.