رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مشاوره مداوم راهکار کاهش طلاق در جامعه


23 دى, 1398 - 18:06 -- خبر
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری :

مشاوره مداوم راهکار کاهش طلاق در جامعه

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین از کاهش آمار طلاق در شهر قزوین با راه‌اندازی سامانه تصمیم خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در نشست ستاد ساماندهی جوانان افزود: سامانه تصمیم در تلاش است تا طلاق را به حداقل برساند و اجرای این طرح در شهر قزوین موفقیت آمیز بوده و باید آنرا به سایر شهرستانهای استان از جمله البرز و آوج تسری داد.
این مسوول گفت: قزوین به دلیل پیشینه تاریخی، فرهنگی و مذهبی غنی از حیث آسیب های اجتماعی نظیر طلاق جزو استان های متوسط قرار دارد ولی این امر نباید ما را از اجرای برنامه های پیشگیرانه باز دارد و در همین راستا ضروری است طرح  جامع کاهش طلاق با مشارکت دستگاه‌های اجرایی ، سازمانها و تشکل‌های مردم نهاد در استان اجرا شود .
وی افزود : آمار طلاق در سالهای اخیر افزایش یافته که این موضوع ناشی از عدم آگاهی جامعه و هیجانات کاذب است و در این راستا نقش مراکز مشاوره در کاهش طلاق بسیار مؤثر است و ضروری است با فرهنگ‌سازی مشاوره های پس از ازدواج به ثبات و پایداری خانواده ها کمک کرد .
بیدخام ادامه داد : با راه اندازی سامانه تصمیم در قزوین ۳/۸ درصد کاهش طلاق را داشتیم ولی در البرز که هنوز این سامانه راه اندازی نشده  بیش از ۱۸ درصد افزایش داشته است و انتظار است برای استمرار و تقویت این مراکز اعتبارات ملی دیده شود
وی بیان کرد: آمارها  نشان می دهد که با فرهنگ سازی مشاوره و با فراگیری مهارتهای زندگی پایداری خانواده ها ثبات بیشتری یافته و باعث تقویت بنیان خانواده می شود .