رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اغلب اتفاقات خطر آفرین برای مردم قزوین قبل از وقوع، خنثی می شود/ برنامه ریزی های آموزشی، خدماتی و درمانی مختلفی برای اتباع بیگانه تدوین شده است/ پیشنهاد تقسیمات مجدد ده ها، بخش ها و شهرستان های استان قزوین در سطح ملی ارائه شده است


3 شهريور, 1401 - 16:45 -- کارشناس۲
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین:

اغلب اتفاقات خطر آفرین برای مردم قزوین قبل از وقوع، خنثی می شود/ برنامه ریزی های آموزشی، خدماتی و درمانی مختلفی برای اتباع بیگانه تدوین شده است/ پیشنهاد تقسیمات مجدد ده ها، بخش ها و شهرستان های استان قزوین در سطح ملی ارائه شده است

ابوالحسن کبیری سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در خصوص اقدامات و عملکرد این معاونت در دولت سیزدهم گفت: این معاونت با توجه به وظایف ذاتی خود در زمینه سیاسی با ایجاد آرامش در مجموعه های کارگری و دانشجویی و برگزاری جلساتی منظم با تشکل های مربوطه توانسته ضمن شناسایی معضلات، رفع مشکلات مطروحه را در دستور کار قرار دهد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

وی در خصوص رسیدگی به مشکلات واحد های تولیدی افزود: از بین سه هزار و ۵۴۰ واحد تولیدی حاضر در  ۱۵ شهر صنعتی  در استان واحد های متاثر از مشکلات اقتصادی شناسایی و اقدامات لازم برای رفع مشکلات آنها با جدیت در حال اجراست.

کبیری با اشاره به تامین مسائل امنیتی مربوط به گردشگران داخلی و خارجی اضافه کرد: با تدابیر از پیش تعیین شده در مسائل امنیتی و انتظامی درسطح استان خوشبختانه توانسته ایم با وجود ورود تعداد قابل توجهی از گردشگران داخلی و خارجی تامین امنیت را در تمامی نقاط حفظ نماییم.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری افزود: با همکاری دستگاه های امنیتی و انتظامی با جدیت در حال شناسایی مشکلات و معضلات موجود در سطح جامعه هستیم که این رویدادها در جلسات منظمی با نام شورای تامین در حال بررسی و رفع است. 

وی با اشاره به قرارگیری استان قزوین دریکی از محورهای مواصلاتی مهم کشور گفت: قزوین با قرارگیری در یک شاهراه مهم در کشور شاهد مشکلاتی از قبیل تردد خودروهای قاچاق جهت انتقال به نقاط مختلف کشور می باشد که تاکنون با اهتمام دستگاه های امنیتی و انتظامی در امر مبارزه با قاچاق کالا، در بحث کشفیات نظاره گر آمار قابل توجهی هستیم که این امر نشان از پویا بودن امنیت در جاده های ترانزیتی استان دارد.

کبیری افزود: از دیگر ابعاد فعالیت های این معاونت در موضوع امنیت می توان به آغاز بکار ۲ قرارگاه با محوریت مبارزه با سرقت و قاچاق کالا و ارز اشاره کرد که خوشبختانه تصمیات خوبی در جلسات منعقد شده مصوب شده  و در حال اجراست.

وی گفت: امروز در استان قزوین هماهنگی قابل توجهی در بین دستگاه های امنیتی، نظامی و انتظامی حاکم است لذا با اشرافیت اطلاعاتی موجود، اغلب اتفاقات حائز اهمیتی که برای امنیت مردم خطر آفرین است قبل از وقوع، خنثی و عوامل با جدیت دستگیر و تحویل دستگاه قضایی می شوند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین در ادامه به موضوع حضور اتباع بیگانه در استان اشاره و افزود: در موضوع اتباع بیگانه، با اشرافیت بر تعداد ساکن در اماکن مربوطه در راستای رفع مشکلات احتمالی، برنامه ریزی های آموزشی، خدماتی و درمانی برای این قشر تدوین شده است. 

کبیری در ادامه به اقدامات صورت گرفته در رابطه با مبارزه با مواد مخدر اشاره و اظهار داشت: در بحث مبارزه با مواد مخدر، فعالیت ها و برنامه ریزی های قابل توجه به مرحله عملیاتی رسیده است که در شورای مبارزه با مواد مخدر توانسته ایم با شناسایی معتادین متجاهر و انتقال آن ها به اردوگاهی جهت غربالگری و سم زدایی، نفرات را آماده برای ادامه زندگی در جامعه آماده نماییم. 

وی بررسی اماکن پرخطر را یکی از اقدامات مهم اداره پدافند غیرعامل دانست و گفت: در رابطه با اقدامات صورت گرفته در مجموعه پدافند غیرعامل باید گفت با توجه به اتفاقات رخ داده از سطح کشور در زمینه ابنیه و اماکن پرخطر کلیه دستگاه های متولی امر و اماکن پرخطر و حادثه آفرین را شناسایی و در حال ایمن نمودن آنها هستند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین در رابطه با مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: در بحث مقابله با ویروس کرونا با استمرار در برگزاری جلسات ستاد و هماهنگی های لازم با دستگاههای متولی امر در بحث مقابله به این ویروس در حال جلوگیری از شیوع آن در سطح استان و موازی با این امر در حال واکسیناسیون هستیم که قزوین هم طبق آمار کشور فوتی های آن رو به کاهش است . 

کبیری در ادامه، بحث حجاب و عفاف را موضوعی اساسی دانست و اضافه کرد: در مبحث فرهنگی و اجتماعی باید گفت یکی از اقدامات مهم و اساسی صورت گرفته موضوع حجاب و عفاف است که با تصمیمات صورت گفته و فرهنگ عمومی شهروندان قزوینی توانسته ایم رتبه خوبی را در کشور کسب  کنیم. 

وی ادامه داد: از دیگر فعالیت های معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری می توان به موضوع رسیدگی به سمن ها اشاره نمود که در حال حاضر ۲۸۶ سمن در حال فعالیت است و برای بهبود عملکرد آنها همکاری های لازم صورت گرفته است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین گفت:  یکی دیگر از اتفاقات مهمی که در دستور کار معاونت سیاسی استانداری قزوین قرار دارد پیشنهاد بازبینی و تقسیمات مجدد ده ها، بخش ها و شهرستان هاست که این پیشنهاد در سطح ملی ارائه شده است و با تحقق این هدف استان قزوین می تواند در بحث جذب نیرو، منابع، اعتبارات و حتی افزایش تعداد نمایندگان در مجلس شورای اسلامی گام های جدیدی را بردارد.

وی افزود: رسیدگی به وضعیت کودکان کار، ایجاد کارگروه سرقت و قاچاق و برنامه ریزی مدون در خصوص آموزش دهیاران، بخشداران و فرمانداران برای برگزاری انتخابات سالم را می توان از دیگر فعالیت های این معاونت در دولت سیزدهم دانست.