رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مدیران مدارس در سرنوشت جامعه تاثیر شگرف و قابل توجهی دارند / آموزش و پرورش باید برای ارتقای کیفی هنرستان ها برنامه ریزی مناسبی را انجام دهد


13 شهريور, 1401 - 23:57 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

مدیران مدارس در سرنوشت جامعه تاثیر شگرف و قابل توجهی دارند / آموزش و پرورش باید برای ارتقای کیفی هنرستان ها برنامه ریزی مناسبی را انجام دهد

استاندار قزوین گفت: مدیران مدارس قطعا در سرنوشت جامعه تاثیر شگرف و قابل توجهی دارند و اگر انتخاب مدیران مدارس به درستی انجام شود، بخش عمده ای از خسارات و مشکلات این حوزه برطرف می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین روز یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان قزوین اظهار داشت: یکی از مصوبات این شورا به کارگیری مدیران مدارس از بین افراد جوان، با انگیزه، با نشاط، پرانرژی، معتمد و مورد اقبال دانش آموزان و والدین بود که اگر این مهم تحقق پیدا کرده باشد، بسیار تاثیرگذار خواهد  بود.

وی افزود: مدرسه نهاد مهمی است و مدیران مدارس قطعا در سرنوشت جامعه تاثیر شگرف و قابل توجهی دارند و اگر انتخاب مدیران مدارس به درستی  انجام شود، بخش عمده ای از خسارات و مشکلات این حوزه برطرف می شود.

اعلایی گفت: نشاط، نیاز امروز جامعه ماست و باید برنامه های آموزش و پرورش به گونه ای باشد که دانش آموزان تبدیل به افراد با نشاط جامعه شوند و با امید به زندگی خود ادامه دهند. 

استاندار قزوین اضافه کرد: مجموعه مدیریتی استان در حد وسع و امکان برای احداث هنرستان های با کیفیت و کاربردی کمک خواهد کرد ولی آموزش و پرورش هم باید برای ارتقای کیفی هنرستان ها برنامه ریزی مناسبی را انجام دهد. 

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به اهمیت مولدسازی دارایی ها در آموزش و پرورش اظهار داشت: باید برنامه ریزی مناسبی صورت گیرد تا اقدامات لازم درباره مدارسی که قابلیت تغییر کاربری دارند و از محل درآمد آنها می توان در مسیر توسعه گام های جدی برداشت، انجام شود و مدارسی که در محل های پرترافیک و خیابان های اصلی و تجاری شهر هستند به مناطق وسیع تر انتقال داده و به صورت مدرن تری احداث شوند.

وی افزود: معاونت عمرانی استانداری کارگروهی را در زمینه شناسایی و احصاء مدارس تشکیل  دهد و با رتبه بندی مدارس فضاهای جایگزین را اعلام و نسبت به مولدسازی آنها اقدام کند.