رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

توجه ویژه مجموعه مدیریتی استان به واحدهای صادرکننده/ هدف گذاری استان قزوین برای صادرات یک میلیارد دلاری


26 شهريور, 1402 - 18:10 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

توجه ویژه مجموعه مدیریتی استان به واحدهای صادرکننده/ هدف گذاری استان قزوین برای صادرات یک میلیارد دلاری

استاندار قزوین با بیان اینکه تمامی واحدهایی که امکان صادرات دارند در اولویت حمایت قرار می گیرند، گفت: هدف گذاری استان قزوین این است که در یک بازه زمانی مشخص به صادرات میلیارد دلاری دست پیدا کند، موضوعی که نزدیک به ۷۰ درصد آن محقق شده و باقی مانده آن هم با همت و تلاش مدیران و تولیدکنندگان محقق می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین روز یکشنبه در آیین افتتاح طرح توسعه شرکت شیشه قزوین اظهار داشت: ثمره تلاش تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی در استان قزوین این است که استان در بخش صنعت هم مانند دیگر داشته های خود در سطح کشور حرف برای گفتن دارد و نیازهای کشور را تامین می کند.

وی افزود: فعالیت های صنعتگران و تولیدکنندگان به ایجاد درآمد و ارزش افزوده کمک قابل توجهی می کند و درآمد و ارزش افزوده به دست آمده بیشتر از سهم جمعیت و وسعت استان می باشد.

اعلایی با بیان اینکه برخی از واحدهای تولیدی نقش پرچمداری تاریخی و  اقتصادی را ایفا می کنند، گفت: شرکت شیشه قزوین یکی از واحدهای باسابقه و خوشنام در استان قزوین است و فعالیت این شرکت رو به رشد ارزیابی می شود و آینده بهتری را برای آن می توان متصور شد.

استاندار قزوین اضافه کرد: مجموعه مدیران اقتصادی استان به تمامی صنایع و فعالیت های تولیدی توجه دارد و از همه فعالیت ها حمایت می شود ولی این حمایت برای برخی از شاخه های تولیدی مانند شیشه ویژه تر است.

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: یکی از زنجیره های ارزش آفرین و مهم استان زنجیره تولیدات غیرفلزی است که ظرفیت بالایی دارد و می توان صادارات آن را هم در دستور کار قرار داد.

وی با بیان اینکه تمامی واحدهایی که امکان صادارت دارند در اولویت حمایت قرار می گیرند، افزود:  هدف گذاری استان قزوین این است که در یک بازه زمانی مشخص به صادارت میلیارد دلاری دست پیدا کند، موضوعی که نزدیک به ۷۰ درصد آن محقق شده و باقی مانده آن هم با همت و تلاش مدیران و تولیدکنندگان محقق می شود.