رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مجموعه مدیریتی استان از فضای تعامل و بهره گیری از ظرفیت های دانشگاهی استقبال می کند/ دانشگاه باید به فکر ارتباط بیشتر با بخش خصوصی باشد


27 شهريور, 1402 - 11:14 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

مجموعه مدیریتی استان از فضای تعامل و بهره گیری از ظرفیت های دانشگاهی استقبال می کند/ دانشگاه باید به فکر ارتباط بیشتر با بخش خصوصی باشد

استاندار قزوین گفت: مجموعه مدیریتی استان از فضای تعامل و بهره گیری از ظرفیت های دانشگاهی استقبال می کند و در انتخاب مدیران نگاه به دانشگاه ها وجود داشته و از آنها مشورت گرفته شده است،  از این پس هم به مدیران تاکید می شود که در این حوزه تسهیل گری داشته باشند و از ظرفیت های دانشگاهی بهره بگیرند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین روز یکشنبه در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) اظهار داشت: توجه به اثرگذاری دانشگاه و اعضای هیئت علمی در فضای تصمیم سازی در استان و استفاده از ظرفیت های دانشگاه برای احصاء نظام مسائل استان و راهکارهای پرداختن به موضوعات یکی از دغدغه های همیشگی استان بوده است و باید نسبت به آن یک راهکار مناسب تر اتخاذ کرد. 

وی افزود: ارتباط دانشگاه با بخش های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در ابتدا، یک امر مسلم و طبیعی در ذهن تلقی می شود و به طور قطع برکات متعددی را به همراه خواهد داشت ولی رویه درست استفاده از این امکان باید دو طرفه باشد و از سوی خود دانشگاه تلاش و پیگیری و از سوی مجموعه مدیریتی استان تسهیل گری اتفاق بیفتد تا منجر به نتیجه شود. 

اعلایی گفت: مجموعه مدیریتی استان از فضای تعامل و بهره گیری از ظرفیت های دانشگاهی استقبال می کند و در انتخاب مدیران نگاه به دانشگاه ها وجود داشته و از آنها مشورت گرفته شده است،  از این پس هم به مدیران تاکید می شود که در این حوزه تسهیل گری داشته باشند. 

استاندار قزوین اضافه کرد: استان قزوین در برخی از موضوعات دارای مزیت های مختلفی است ولی متاسفانه این مزیت ها در حوزه دانشگاهی مورد غفلت واقع شده است و از آن بهره وری مناسبی صورت نگرفته است، موضوعی که در بخش کشاورزی و صنعت به وضوح مشاهده می شود و رابطه بین دانشگاه و واحدهای تولیدی شکل نگرفته است. 

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: افزایش ارتباط واحدهای تولیدی با جامعه دانشگاهی یکی از مهم ترین موضوعاتی است که مدیران دستگاه های اجرایی باید آن را در دستور کار قرار دهند تا بدین وسیله از ظرفیت علم در فضای اقتصادی بهره بیشتری گرفت.

وی افزود: دانشگاه باید به فکر ارتباط بیشتر با بخش خصوصی باشد چراکه در استان ظرفیت خوبی در این زمینه وجود دارد و باید با تشکیل اتاق فکرهای مشترک نیاز بخش خصوصی به دانش روز و بهره وری بیشتر را با استفاده از توان علمی موجود رفع کرد.