رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اربعین امسال، کار جزیره‌ای و تک‌محور نبود


28 شهريور, 1402 - 11:48 -- کارشناس۲

اربعین امسال، کار جزیره‌ای و تک‌محور نبود

دبیر ستاد اربعین استان قزوین گفت: اربعین امسال نمایش پرهیز از کار جزیره‌ای و تک محوری بود و همه فعالیت‌های اربعینی در استان قزوین توسط ستاد اربعین حمایت شدند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمد خورشیدی دبیر ستاد اربعین استان با اشاره به برگزاری با شکوه اربعین و برنامه‌های جانبی آن در استان قزوین، تصریح کرد: در اربعین سال جاری هدف این بود که از فعالیت‌های جزیره‌ای و تک محور در سطح استان جلوگیری شود و فعالیت‌ها تحت اشرافیت ستاد و به صورت نمایشی از کار گروهی انجام شود. 

وی افزود: در راستای اقدامات ستاد اربعین، ستاد استانی با ۱۷ کمیته تخصصی به ریاست استاندار شکل گرفت و در هر شهرستان نیز ستاد شهرستانی با فعالیت‌های تخصصی به ریاست فرمانداران کار خود را انجام دادند، به طور مثال در شهرستان آوج که در مسیر تردد زائرین بود فعالیت‌های تخصصی ارائه خدمات به زائرین تعریف شد. 

دبیر ستاد اربعین استان قزوین تأکید کرد: دستگاه‌ها و مجموعه‌های زیادی که پیش از این جزیره‌ای از ستاد اربعین حمایت می‌کردند امسال در قالب یک کمیته مشترک با هماهنگی ستاد اربعین حمایت‌های خود را از مواکب انجام دادند که تجربه خوبی بود. 

وی عنوان کرد: ۶۴ موکب قزوینی در سطح کشور ایران و عراق مستقر بودند و تیم مدیریتی استان قزوین از فضای تسهیلگری اربعین و حمایت‌های اربعین کوتاهی نکردند، تهیه ۹۰۰ هزار عدد آب معدنی، تأمین ۵۰ کولر برای موکب‌های دارای اسکان، حمایت از ۱۰ گروه سرود برای تولید محتوا و اعزام به کشور عراق، حمایت از دسته عزاداری مردم قزوین در کربلا و بین‌الحرمین در شب اربعین و برگزاری همایش‌های توجیهی و آموزشی، تبلیغی و فرهنگی برای مواکب از جمله اقدامات این ستاد بود.