رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اگر بخواهیم برای نظام و وفاداران نظام نمونه هایی از موفقیت را برشماریم، بی شک یکی از این موفقیت ها همین موضوع اربعین است


13 مهر, 1402 - 13:19 -- کارشناس۲
استاندار قزوین:

اگر بخواهیم برای نظام و وفاداران نظام نمونه هایی از موفقیت را برشماریم، بی شک یکی از این موفقیت ها همین موضوع اربعین است

استاندار قزوین گفت: اگر بخواهیم برای نظام و وفاداران نظام نمونه هایی از موفقیت را برشماریم، بی شک یکی از این موفقیت ها همین موضوع اربعین است و امروز در حالی از مهران میلیون ها نفر راهی کربلا می شوند که صدها هزار در این منطقه جانشفانی کرده و در این مسیر جانشان را تقدیم کرده اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین در جلسه ستاد اربعین استان قزوین اظهار داشت: جای شگفتی و افتخار آفرینی است که شهرستان مهران که روزی منطقه عملیاتی برای مقاومت در مقابل حمله دشمنان به خاک دشمنان جمهوری اسلامی ایران بوده امروز تبدیل به قرارگاه اعزام زائران اباعبدالله الحسین (ع) شده است و همان انگیزه و نشاطی که در بین شهدا بود امروز در خادمین اربعین وجود دارد. 

وی با بیان اینکه به طور قطع این موضوع یکی از شادی آورترین موضوعات برای ارواح مطهر شهدا می باشد، افزود: اگر بخواهیم برای نظام و وفاداران نظام نمونه هایی از موفقیت را برشماریم، بی شک یکی از این موفقیت ها همین موضوع است و امروز در حالی از مهران میلیون ها نفر راهی کربلا می شوند که صدها هزار در این منطقه جانشفانی کرده و در این مسیر جانشان را تقدیم کرده اند. 

اعلایی گفت: وقتی واقعه ای با این عظمت شکل می گیرد طبیعی است که دنیای استکبار سعی در نادیده گرفتن آن داشته باشد که این موضوع هم نشان دهنده اهمیت این واقعه و بغض و کینه دشمنان نسبت به نمادهای تقید ملت ایران و تمامی مسلمانان به آرمان های اهل بیت است. 

استاندار قزوین با اشاره به منویات امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه "راه قدس از کربلا می گذرد"، اضافه کرد: امروز به برکت خون مطهر شهدا و تلاش دلسوزان نظام جمهوری اسلامی مسیر کربلا هموار و در مسیر قدس قرار داریم، موضوعی که مقام معظم رهبری هم در صحبت روز گذشته خود اشاره کردند و فرمودند که مرگ رژیم صهیونیستی نزدیک است.

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمودند دشمنان نابودی رژیم صهیونیستی را بعید ولی جمهوری اسلامی ایران آن را قریب می داند و امیدواریم در آن روز در دنیا باشیم و این موفقیت ها را مشاهده کنیم.
 
وی با بیان اینکه استان قزوین یکی از استان های پیشگام در بحث اربعین و به ویژه مردمی سازی اربعین است، گفت: جمع بزرگی از خدمتگذاران استان دلباخته اربعین هستند و به صورت مستمر در این زمینه برنامه ریزی می کنند و بخش مهمی از احساس تکلیف این افراد اعتلای پرچم اربعین است، اربعین در کنار برکات دیگری که دارد یک رفاقت و برادری را در بین مدیران و مجموعه های مردمی ایجاد کرده است.

اعلایی اضافه کرد: سال گذشته ستاد اربعین استان در بحث مردمی سازی پیشرو بود که امسال این موضوع به اوج خود رسیده است و سال های آینده هم این روند با جدید ادامه خواهد یافت.